esinti

Kullanım örnekleri

esinti
breeze
icon arrow

breeze

Phonetic: "/bɹiːz/"

Part Of Speech: noun


Definition: A light, gentle wind.

Example: The breeze rustled the papers on her desk.


Definition: Any activity that is easy, not testing or difficult.

Example: After studying Latin, Spanish was a breeze.


Definition: Wind blowing across a cricket match, whatever its strength.


Definition: Ashes and residue of coal or charcoal, usually from a furnace. See Wikipedia article on Clinker.


Definition: An excited or ruffled state of feeling; a flurry of excitement; a disturbance; a quarrel.

Example: The discovery produced a breeze.


Definition: A brief workout for a racehorse.

icon arrow

breeze

Phonetic: "/bɹiːz/"

Part Of Speech: verb


Definition: (usually with along) To move casually, in a carefree manner.


Definition: To blow gently.


Definition: To take a horse on a light run in order to understand the running characteristics of the horse and to observe it while under motion.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.