secta

Kullanım örnekleri

secta
cult
icon arrow

cult

Phonetic: "/kʌlt/"

Part Of Speech: noun


Definition: A group or sect of people with a deviant religious, philosophical or cultural identity, often existing on the margins of society or exploitative towards its members.

Example: Oh my gosh, I'm in a repressive cult! How can I leave it?


Definition: Devotion to a saint.


Definition: The veneration and religious rites given to a deity, esp. in a historical polytheistic context.


Definition: A religion that evolved out of another religion but has become a different religion through developing a radically different theology.


Definition: A group of people having an obsession with or intense admiration for a particular activity, idea, person or thing.

icon arrow

cult

Phonetic: "/kʌlt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of or relating to a cult.


Definition: Enjoyed by a small, loyal group.

Example: a cult horror movie

icon arrow

cult

Phonetic: "/kʌlt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: True to the ideology of black metal or a stereotypical manifestation of that subculture.

Example: You gotta wear make-up at kvlt gigs or you'll be thrown out.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!