yaratıcı drama

Kullanım örnekleri

yaratıcı drama
creative drama
icon arrow

creative

Phonetic: "/kɹiˈeɪtɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A person directly involved in a creative marketing process.

Example: He is a visionary creative.


Definition: Artistic material used in advertising, e.g. photographs, drawings, or video.

Example: I've included in my portfolio all the creative I've completed in my five year design career.

icon arrow

creative

Phonetic: "/kɹiˈeɪtɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Tending to create things, or having the ability to create; often, excellently, in a novel fashion, or any or all of these.

Example: a creative dramatist who avoids cliche


Definition: (of a created thing) Original, expressive and imaginative.

Example: a creative new solution to an old problem


Definition: A type of set of natural numbers, related to mathematical logic.

Example: a creative set


Definition: Designed or executed to deceive or mislead.

Example: creative accounting

icon arrow

drama

Phonetic: "/ˈdɹæmə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A composition, normally in prose, telling a story and intended to be represented by actors impersonating the characters and speaking the dialogue


Definition: Such a work for television, radio or the cinema (usually one that is not a comedy)


Definition: Theatrical plays in general


Definition: A situation in real life that has the characteristics of such a theatrical play


Definition: Rumor, lying or exaggerated reaction to life or online events; melodrama; an angry dispute or scene; a situation made more complicated or worse than it should be; intrigue or spiteful interpersonal maneuvering.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.