zaptetmek

Kullanım örnekleri

zaptetmek
curb
icon arrow

curb

Phonetic: "/kɜːb/"

Part Of Speech: noun


Definition: A concrete margin along the edge of a road; a kerb (UK, Australia, New Zealand)


Definition: A raised margin along the edge of something, such as a well or the eye of a dome, as a strengthening.


Definition: Something that checks or restrains; a restraint.


Definition: A riding or driving bit for a horse that has rein action which amplifies the pressure in the mouth by leverage advantage placing pressure on the poll via the crown piece of the bridle and chin groove via a curb chain.


Definition: A sidewalk, covered or partially enclosed, bordering the airport terminal road system with adjacent paved areas to permit vehicles to off-load or load passengers.


Definition: A swelling on the back part of the hind leg of a horse, just behind the lowest part of the hock joint, generally causing lameness.

icon arrow

curb

Phonetic: "/kɜːb/"

Part Of Speech: verb


Definition: To check, restrain or control.

Example: "Curb your dog."


Definition: To rein in.


Definition: To furnish with a curb, as a well; to restrain by a curb, as a bank of earth.


Definition: To force to "bite the curb" (hit the pavement curb); see curb stomp.


Definition: To damage vehicle wheels or tires by running into or over a pavement curb.


Definition: To bend or curve.


Definition: To crouch; to cringe.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!