sökük

Kullanım örnekleri

sökük
rip
icon arrow

rip

Phonetic: "/ɹɪp/"

Part Of Speech: noun


Definition: A tear (in paper, etc.).


Definition: A type of tide or current.


Definition: A comical, embarrassing, or hypocritical event or action.


Definition: A hit (dose) of marijuana.


Definition: (Eton College) A black mark given for substandard schoolwork.


Definition: Something unfairly expensive, a rip-off.


Definition: Data or audio copied from a CD, DVD, Internet stream, etc. to a hard drive, portable device, etc.


Definition: Something ripped off or stolen; plagiarism.


Definition: A kind of glissando leading up to the main note to be played.

icon arrow

rip

Phonetic: "/ɹɪp/"

Part Of Speech: verb


Definition: To divide or separate the parts of (especially something flimsy such as paper or fabric), by cutting or tearing; to tear off or out by violence.

Example: to rip a garment; to rip up a floor


Definition: To tear apart; to rapidly become two parts.

Example: My shirt ripped when it was caught on a bramble.


Definition: To get by, or as if by, cutting or tearing.


Definition: To move quickly and destructively.


Definition: To cut wood along (parallel to) the grain.


Definition: To copy data from CD, DVD, Internet stream, etc. to a hard drive, portable device, etc.


Definition: (narcotics) To take a "hit" of marijuana.


Definition: To fart.


Definition: To mock or criticize (someone or something). (often used with on)


Definition: To steal; to rip off.


Definition: To move or act fast, to rush headlong.


Definition: To tear up for search or disclosure, or for alteration; to search to the bottom; to discover; to disclose; usually with up.


Definition: To surf extremely well.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!